Muodostelman harrastejoukkue Sweet Dreams aloittaa 2.10.2021

14.09.21

Sweet Dreams

MTK:ssa aloittaa 2.10. 2021 uusi muodostelmaluistelun harrastejoukkue Sweet Dreams. Joukkue on suunnattu noin 5–8-vuotiaille lapsille (2013-2015 syntyneille) ja soveltuu muodostelmaluistelusta kiinnostuneille lapsille.

Sweet Dreams harjoittelee monipuolisesti perusluistelun lisäksi muodostelmaluistelun alkeita. Joukkue ei kilpaile, mutta esiintyy seuran tapahtumissa. Sweet Dreams harjoittelee yhdessä Pandojen kanssa, mutta heillä on lisäksi omat oheiset lauantaisin ja jää sunnuntaisin.

Sweet Dreamsin omat harjoitukset: 
La: oheinen 11:45-12:30  &   Su: jää 8:15-9:15

Muodostelmaluistelu on monipuolinen laji, jossa pääsee pitämään hauskaa kavereiden kanssa.

Kokeile Sweet Dreamsin omia harjoituksia ILMAISEKSI lokakuun ajan! Maksat siis ainoastaan oman ryhmäsi/joukkueesi maksun.  Huom! Koskee vain MTK:n jäseniä.

Lisätiedot ja ilmoittautuminen sähköpostilla: katzki@myllypurontaitoluisteluklubi.net

TERVETULOA!

 

 

Nämäkin saattavat kiinnostaa